Merhaba. Yemek ve müzik yapmak çok zevk aldığım işler. 20 küsur yıldır kitap çeviriyorum, mutfaktaki mesaim de buna yaklaştı. Müzik de yeme...

Hakkında

Merhaba.
Yemek ve müzik yapmak çok zevk aldığım işler. 20 küsur yıldır kitap çeviriyorum, mutfaktaki mesaim de buna yaklaştı. Müzik de yemek de biraz dostlar arası, aile içi kaldı, ama olsun. Bence yemek ve müzik birlikte olduğunda etkileri artıyor, sanki ikisi de daha bir lezzetli oluyor.
Ben de çoğu amatör gibi farklı kaynaklardan edindiğim bilgilerle yemek yapıyorum. Eskiden daha çok anne, nine, komşu, arkadaş gibi sözlü kaynaklara ya da yemek kitabı, yemek dergisi gibi yazılı kaynaklara başvuruyordum.
Eh internet iyice yaygınlaşınca ben de herkes gibi biraz bağımlısı oldum.
Web bir derya, çok ama çok büyük, uçsuz bucaksız bir evren. İlk bulduğunuzla yetinmek istemiyorsanız ya da daha özel bir şeyin peşindeyseniz, biraz zahmete girmeniz ve zaman harcamanız gerekiyor.
Bu blog da benim özel tatlar arayışımın bir kaydı aslında. Yeni yemekler, yeni müzikler ararken yaşadığım internet macerasının bir güncesi, bir seyir defteri.
Her yeni keşfimi burada paylaşmak istiyorum. Yapılabilir olduğunu düşündüğüm yemek tariflerini bulup, doğru bir şekilde Türkçeleştirmek, bilerek ya da bilmeyerek keşfettiğim müzikleri biraz da bilgiyle paylaşmak.
Yemek ve müzik keyfi içeren filmlere dair keşiflerimi de bu blogda paylaşacağım.. Sanırım itiraz eden çıkmaz.
Bir de aklımın bir köşesinde şöyle bir düşünce var: Denediğim tariflerin yapılış sürecini kısa filmler halinde sizlerle paylaşacağım.
Afiyetle…
Cem Soydemir

0 yorum: